Fejléc Gyengénlátóknak

Játékmódok

Barátságos mérkőzések

Barátságos
A Rocket League-ben sokféle játékmódot lehet felfedezni. Lehet játszani barátságos és rangsorolt mérkőzéseket is, a barátságosban egyelőre nagyobb kínálat áll a játékosok rendelkezésére.
Játékmód típusa Játékosok száma Rövid leírás róla.
Duel 2 Csapatonként 1-1 fő szerepel a mérkőzésen. Az alap szabályokkal megy a játék.
Doubles 4 Csapatonként 2-2 fő szerepel a mérkőzésen. Az alap szabályokkal megy a játék.
Standard 6 Csapatonként 3-3 fő szerepel a mérkőzésen. Az alap szabályokkal megy a játék.
Chaos 8 Csapatonként 4-4 fő szerepel a mérkőzésen. Az alap szabályokkal megy a játék.
Snow day 6 Csapatonként 3-3 fő szerepel a mérkőzésen. Itt jégkoronggal kell játszani labda helyett, illetve a pálya is nagyon jeges, csúszós, az arénán kívül pedig havazik. Minden más szabály változatlan.
Rocket Labs 6 Csapatonként 3-3 fő szerepel a mérkőzésen. Az alap szabályokkal megy a játék, annyi különbséggel a korábbi focis pályákhoz képest, hogy itt az adott pályák mindig valamilyen extrémebb tulajdonsággal rendelkeznek. Például: mindkét csapatnak 2-2 kapuja van, vagy a két kapu 2 centire van egymástól, egymással szemben, a pálya pedig C alakú.
Hoops 4 Csapatonként 2-2 fő szerepel a mérkőzésen. Itt kosárlabdával kell játszani, illetve nem kapuk vannak, hanem "kosarak", ahova a labdát felülről kell bejuttatni. A pálya ennek megfelelően egy kosárcsarnokra hasonlít, ugyanazokkal a "csúszás hangokkal". Minden más szabály változatlan.
Rumble 6 Csapatonként 3-3 fő szerepel a mérkőzésen. Bár ez is focis mód, de ez egy dologban eltér: a játékosok 10 másodpercenként kapnak valamilyen szupererőt, amellyel meg tudják drasztikusan változtatni a labda, saját maguk vagy egyik játékostársuk helyzetét. A játékmód részletezése ezen az oldalon, lejjebb olvasható.

Rangsorolt mérkőzések

Rangsorolt mérkőzések
Rangsorolt mérkőzésen bárki részt teljesítésére. A rangsorolt mérkőzésen lehet rangokat, divíziót lépni. Győzelem esetén ezen a ranglétrán feljebb lép a játékos, míg vereség esetén lejjebb csúszik. Ezekről részletesebben a Divíziók oldalon olvashatsz.
Rangsorolt mérkőzést jelenleg csak a hagyományos szabályok szerint, "hagyományos" pályán lehet játszani, élő internetkapcsolattal.
Játékmód típusa Játékosok száma Megjegyzés a játékmódhoz
Solo Duel 2 -
Doubles 4 Játszhatsz akár egy barátoddal is egy csapatban.
Solo Standard 6 Ebben a játékmódban csak véletlenszerűen kisorsolt csapattársakkal játszhatsz egy csapatban.
Standard 6 Ebben a játékmódban egy, vagy kettő barátoddal is játszhatsz akár egy csapatban.

Exhibition (helyi játék)

Ezen játékmódban testre tudod szabni a játék szabályait. Tudod állítani a mérkőzés idejét, a boost erősségét, illetve fogyási arányát (akár végtelenre is állíthatpd), a labda típusát, illetve annak méretét egészen picitől akár a kapuval megegyező méretűre is.
Ezek mellett beállíthatod a pályát is, viszonylag bő választék van (a pályákat megtekintheted a Pályák oldalon), illetve az ellenfelek / botok számát, és utóbbiak nehézségi szintjét amatőrtől profi szintig.
Unfair nehézségi szintnél beállítható, hogy az ellenfél csapatában hány fővel legyenek többen a botok, mint a játékos (1v2, 1v3, 1v4).
Ebben a játékmódban játszhatsz akár barátoddal is, egy csapatban, vagy egymás ellen is, internetkapcsolat nélkül is, ugyanazon a számítógépen.

Bajnokság

A Rocket League-ben játszhatsz akár bajnokságot is. Előre beleprogramozva csak botok ellen tudsz játszani bajnokságot.
A szezon elején beállíthatod a bajnokság típusát: a csapatok hány fővel játszhatnak, hány csapat játszhat, valamint abból mennyi csapat juthat tovább, hány fordulóból álljon a bajnokság, illetve a botok milyen nehézségi szinten legyenek. Ezek után beállíthatod a saját csapatod nevét, illetve ha állítottál be csapattársat, választhatsz a botok közül, kik legyenek a te oldaladon.
A bajnokság két részből áll: először van az alapszakasz, amelyben az általad beállítótt fordulószámtól függően játszanak egymás ellen a csapatok: két csapat egymás ellen min 1-szer, de a legmagasabb érték szerint négyszer is játszhatnak akár. Az alapszakasz végén beállított értéktől függetlenül 4 vagy 6 csapat juthat tovább az egyenes kieséses rájátszásba. Hat csapat esetén a 3.-tól 6. helyezett csapatok játszanak egy negyeddöntőt, amely után a továbbjutókhoz csatlakozik az első és második helyezett csapatok az elődöntőben. 4 továbbjutó csapat esetén mindenki az elődöntőben folytatja. A negyed-, illetve elődöntők győztesei továbbjutnak, utóbbiak a döntőbe, míg a vesztesek búcsúznak a további küzdelmektől (nincsenek helyosztók, illetve bronzmérkőzés).

Rumble játékmód

Rumble
A Rumble játékmód jelenleg csak barátságos szinten érhető el a Rocket League játékosai számára.
A játék szabályai ugyanazok, mint a normális mérkőzésnek. A különbség mégis annyi, hogy a játékosok 11 véletlenszerű szupererő egyikét kapják meg 10 másodpercenként. A 10 másodperc az előző szupererő elhasználása után automatikusan elkezd számolódni.
A szupererők a következők:
Szupererő Szupererő leírása
angol neve magyar neve
The Boot A cipő Egy cipő ugrik ki a játékos járművéből, ami "elrúgja" a kijelölt ellenfél autóját
Disruptor Eltérítő A kijelölt ellenfél autóját olyan mozgásokra kényszeríti, amelyet nem az adott ellenfél irányít.
Freezer Fagyasztó Befagyasztja a labdát azon a helyen, ahol épp van.
Grappling Hook Küzdő horog Egy erő nekilök a labdának.
Haymaker Szénaforgató Egy erő megrúgja, meglöki a labdát.
Magnetizer Mágnes Egy mágnes a labdát az autód felé vonzza (ha elég közel vagy hozzá).
Plunger Dugattyú Egy dugattyúval megfogod a labdát, amelyet zsinóron húzhatsz.
Power Hitter Erős ütés Akárminek mész neki (ellenfél, labda), azt erősebben ütöd el / meg, mint általában.
Spike Tüske Az autódból tüskék nőnek ki, és ha úgy érsz hozzá a labdához, hozzádragad, így oda tudod vinni, ahova akarod.
Swapper Csere Pozíciót cserélsz egy ellenfeleddel.
Tornado Tornádó Egy forgószél felkapja a labdát és a környéken lévő ellenfelek járműveit, és forgatja őket.
Bár ezek a szupererők így leírva nem tűnnek túl izgalmasnak, de amikor egyszerre hatan, hat eltérő szupererőt alkalmaznak, ráadásul teljesen felváltva, akkor sokszor vicces, meglepő vagy idegesítő tud lenni, amely feldobja az alap játék hangulatát még jobban.